Usuwanie wirusów Malware trojany Phishing

Skuteczne usuwanie wirusów WordPress

[ Malware, wirusy, trojany, robaki, exploidy, dialery, phishing, vishing, smishing ]

Co zrobić gdy pojawi się jeden z komunikatów: 
Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerzeOdwiedzenie tej witryny może spowodować uszkodzenie komputeraJak usunąć wirusa ze strony internetowej ? 
 
Zdarza się, że programy antywirusowe blokują dostęp do stron, które figurują w ich bazie jako strony zawierające szkodliwe oprogramowanie, czyli tzw. konie trojańskie (wirusy)
Konie trojańskie to krótko mówiąc programy podszywające się pod określone aplikacje znajdujące się na stronie, posiadające ukryte funkcje, które uaktywniają się na komputerze użytkownika, który zainfekowany został po wizycie na takiej stronie. Konie trojańskie są więc różnego rodzaju programami szpiegującymi, umożliwiającymi jego autorowi uzyskanie dostępu do zainfekowanego komputera, a w konsekwencji do dokumentów i haseł przechowywanych na komputerze. 

Koń trojański na stronie

Kiedy „infekcja” trwa dłużej, szkodliwe oprogramowanie zostaje również „wychwycone” przez wyszukiwarki internetowe. Wtedy np. w wyszukiwarce google pod adresem strony internetowej pojawia się ostrzeżenie o treści Odwiedzenie tej witryny może spowodować uszkodzenie komputera. Po próbie wejścia mimo tego na stronę, pojawia się zakładka google z kolejnym ostrzeżeniem, informującym, że przejście do tej witryny może być niebezpieczne dla Twojego komputera.

Zainfekowana strona jest zagrożeniem dla osób wchodzących na nią. Ponadto, jeśli jest to strona firmowa, takie ostrzeżenie może skutecznie i na długo odstraszyć potencjalnych Klientów i Kontrahentów. Dodatkowo wyszukiwarki internetowe nie premiują takich stron, przez co sukcesywnie tracą one swoje miejsca w wynikach wyszukiwania. Dlatego tak istotne jest jak najszybsze oczyszczenie strony ze szkodliwego oprogramowania.

 

Jeśli podejrzewasz lub wiesz, że Twoja strona zawiera wirusa, możesz się skontaktować z nami, aby potwierdzić lub wykluczyć podejrzenie, lub uzyskać niezobowiązujacą analizę i ofertę na usunięcie wirusów ze strony internetowej. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest szybka reakcja na tego typu problem, dlatego możesz liczyć na podjęcie przez nas natychmiastowych działań. 

Rodzaje złośliwego oprogramowania zostały opisane na blogu:
https://www.bbsoft.pl/zlosliwe-oprogramowanie/