pozycjonowanie Projektowanie, wykonywanie i pozycjonowanie stron internetowych
Zaawansowane usługi informatyczne dla firm
Usuwanie wirusów ze stron, tłumaczenia, audyt, profile Google


pozycjonowanie projektowanie audyt hosting tłumaczenie reputacja wirusy                  referencje o firmie kontakt
wirusy

Usuwanie wirusów ze stron internetowych


Co zrobić gdy pojawi się jeden z komunikatów:
Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze ?
Odwiedzenie tej witryny może spowodować uszkodzenie komputera ?
Jak usunąć wirusa ze strony internetowej ?

Zdarza się, że programy antywirusowe blokują dostęp do stron, które figurują w ich bazie jako strony zawierające szkodliwe oprogramowanie, czyli tzw. konie trojańskie (wirusy).
Konie trojańskie to krótko mówiąc programy podszywające się pod określone aplikacje znajdujące się na stronie, posiadające ukryte funkcje, które uaktywniają się na komputerze użytkownika, który zainfekował go po wizycie na takiej stronie. Konie trojańskie są więc różnego rodzaju programami szpiegującymi, umożliwiającymi jego autorowi uzyskanie dostępu do zainfekowanego komputera, a w konsekwencji do dokumentów i haseł przechowywanych na komputerze.

Koń trojański na stronie

Kiedy "infekcja" trwa dłużej, szkodliwe oprogramowanie zostaje również "wychwycone" przez przeglądarki internetowe. Wtedy np. w wyszukiwarce google pod adresem strony internetowej pojawia się ostrzeżenie o treści "Odwiedzenie tej witryny może spowodować uszkodzenie komputera". Po próbie wejścia mimo tego na stronę, pojawia się zakładka google z kolejnym ostrzeżeniem, informującym, że "przejście do tej witryny może być niebezpieczne dla Twojego komputera".


Wirus na stronie

Wycena za darmo
Usuwanie wirusów

Zainfekowana strona jest zagrożeniem dla osób wchodzących na nią. Ponadto, jeśli jest to strona firmowa, takie ostrzeżenie może skutecznie i na długo odstraszyć potencjalnych Klientów i Kontrahentów. Dodatkowo wyszukiwarki internetowe nie premiują takich stron, przez co sukcesywnie tracą one swoje miejsca w wynikach wyszukiwania. Dlatego tak istotne jest jak najszybsze oczyszczenie strony ze szkodliwego oprogramowania.

Jeśli podejrzewacie Państwo lub wiecie, że Wasza strona zawiera wirusa/-y, możecie się skontaktować z nami, aby potwierdzić lub wykluczyć podejrzenie, lub uzyskać niezobowiązujacą ofertę na usunięcie wirusów z Waszej strony internetowej. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest szybka reakcja na tego typu problem, dlatego możecie liczyć na podjęcie przez nas natychmiastowych działań.

Usuwanie wirusów ze stron internetowych - 15 lat doświadczenia.

Zobacz także:
Strona główna
O firmie
Referencje
Kontakt
Pozycjonowanie stron
Projektowanie stron
Audyt stron
Hosting stron
Tłumaczenie stron
Dobra reputacja firmy
Usuwanie wirusów