WordPress 6.2 Dolphy

Pod koniec marca 2023 została udostępniona publicznie nowa wersja systemu WordPress 6.2 o nazwie „Dolphy”.  Wraz z nową wersją Wp 6.2 zostały także zaktualizowane (db_version w wp_options) do 53496, a aktualna wersja Traca to 55610.

Przeprojektowany Edytor

Zaktualizowany interfejs zapewnia większą kontrolę nad edycją witryny. Wprowadzono pełne podglądy szablonów i części szablonów, skalowanie i edycja z dowolnego miejsca.

Nowe bloki nawigacji

Nowy interfejs paska bocznego ułatwia edytowanie nawigacji na stronie. Szybciej można dodawać i  usuwać kolejności elementów menu bez względu na to, jak bardzo są złożone.

Płynniejsze działanie narzędzia Block Inserter

Odświeżony wygląd zapewnia lepszą widoczność i łatwiejszy dostęp do potrzebnych treści. Nowe karty Media, aby szybko przeciągać i upuszczać zawartość z istniejącej biblioteki multimediów. Prościej i szybciej można znajdować wzory dzięki podzielonemu widokowi, który umożliwia nawigację po kategoriach i wyświetlanie wszystkich podglądów jednocześnie.

Łatwe znajdywanie elementów sterujących, gdy są potrzebne

Pasek boczny ustawień bloków jest lepiej zorganizowany dzięki zakładkom usprawnieniom Ustawienia i Style. Narzędzia, które są potrzebne łatwiejsze są do zidentyfikowania i usprawnienia dostępu.

Nowe nagłówki i stopki dla motywów blokowych

Nowe kolekcje wzorów nagłówków i stopek. Teraz można używać ich z dowolnym motywem blokowym jako szybkiego punktu odniesienia dla szablonów – motywów.

Łatwe przeglądanie mediów Openverse bezpośrednio z edytora

Biblioteki Openverse zawierają ponad 600 milionów darmowych obrazów i plików audio na otwartej licencji – teraz są bezpośrednio zintegrowane i dostępne bezpośrednio w edytorze.

Nowe możliwości pisania dzięki trybowi bez zakłóceń

Gdy chcesz być sam na sam ze swoimi pomysłami możesz ukryć wszystkie panele i elementy sterujące aby nie rozpraszały Cię w pracy.

Nowy edytor strony, już nie jest to wersja beta

Stabilny i gotowy do użytku nowy edytor z wersją 6.2 to nowa generacja WordPressa, nowe motywy blokowe.

Zupełnie nowe szablony stylów

Pełna swoboda użytkowania i integracji każdego bloku w bibliotece. Wszystkie style w jednym miejscu, prosto i wygodnie.

Proste kopiowanie i wklejanie szablonów styli

Pracuj nad projektem na jednym typie bloku, a następnie możesz skopiować i wkleić te same style do innych bloków.

Niestandardowe style CSS

Można uzupełniać szablony w dowolny sposób. Dodawać style CSS do strony lub bloków, aby uzyskiwać zupełnie inny wygląd i działanie.

Przyklejanie blokowe

Można wybrać, bloki lub całe grupy, które będą przymocowane do górnej części strony podczas przewijania. Stałe elementy zawsze na górze.

Importowanie widżetów

Nowa opcja importowania widżetów z motywów klasycznych do motywów blokowych.

Możliwość stosowania lokalnych czcionek w motywach

Domyślne motywy WordPress mogą być wyposażone w czcionki Google.

WordPress 6.2 Dolphy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *