Czy warto instalować lub uaktualniać

Najnowsza wersja WordPressa 6.1.1 

Odpowiedź jest dość oczywista – Tak warto, a nawet należy. 
Zazwyczaj warto instalować lub uaktualniać WordPressa do najnowszej wersji. Jest kilka istotnych powodów, dla których jest to ważne:

Bezpieczeństwo:
najnowsze wersje WordPressa zawierają najnowsze poprawki bezpieczeństwa, które chronią witrynę przed potencjalnymi zagrożeniami, takimi jak ataki hakerskie.

Funkcjonalność:
nowe wersje WordPressa zawierają nowe funkcje i usprawnienia, które umożliwiają bardziej efektywną i efektowną pracę na witrynie.

Kompatybilność:
uaktualnienie do najnowszej wersji WordPressa może być konieczne, aby zapewnić kompatybilność z najnowszymi wtyczkami i motywami.

Wsparcie:
starsze wersje WordPressa nie są już wspierane, więc uaktualnienie do najnowszej wersji zapewnia dostęp do najnowszych aktualizacji i wsparcia technicznego.

W każdym razie, przed każdym uaktualnieniem do najnowszej wersji WordPressa konieczne jest wykonanie kopii zapasowej całej struktury plików, wszystkich wtyczek oraz używanego szablonu.  Oczywiście można do tego celu wykorzystać wtyczkę – jedną z wielu dostępnych, lecz zalecam aby taką kopię wykonać po prostu ręcznie.

Najprościej pobrać pliki z serwera FTP na swój własny komputer – prosto i niesamowicie skutecznie, choć bardziej czasochłonnie. Taka kopia ma jedną dużą zaletę – jest na lolalnym komputerze. Zrobienie kopii automatycznej, która jest w sieci na serwerze i działa z poziomu WordPressa (backup i przywracanie) jest proste i wygodne, ale jeśli WordPress wysypie się i zobaczysz „biały ekran śmierci” to nie będzie Ci nic działać nic, nie będzie działał także panel administracyjny i nie będzie działać wtyczka do kopii zapasowych a to oznacza, że nie przywrócisz kopii archiwalnej. 
Aby uniknąć potencjalnych problemów zalecam robienie kluczowych kopii ręcznie i systematycznie. 

Jeśli nie masz czasu, ochoty bądź wystarczającej wiedzy, to zapraszam do działu Opieka techniczna WordPress.
Zadbamy o Twoją stronę WordPress. Podczas zamówienia podaj kod „rabat10” aby otrzymać 10% rabatu na zawsze. 

Czy warto instalować lub uaktualniać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *