WordPress 6.3 dostępny

WordPress 6.3 to najpopularniejszy system zarządzania treścią, stale się rozwija i oferuje użytkownikom nowe funkcje i ulepszenia. Najnowsza wersja tego popularnego narzędzia, WordPress 6.3, jest już dostępna. W tym artykule przedstawimy Ci wszystkie najważniejsze nowości, które czekają na Ciebie w tej aktualizacji.

Przygotuj się na WordPressa 6.3

Zanim przejdziemy do szczegółów, warto wspomnieć, że data najnowszego wydania to 8 sierpnia 2023 r. Jednak nową wersję można było testować już kilka tygodni wcześniej, ponieważ pierwsza wersja beta została udostępniona do testów 27 czerwca 2023 r. Jednym z najważniejszych elementów WordPressa 6.3 jest rozbudowa funkcji bloku edytora Gutenberg. Teraz bloki wielokrotnego użytku nazywane są „obrazami”. To znacznie ułatwia pracę z edytorem i pozwala efektywniej korzystać z różnych modeli.

Ponadto wprowadzono zupełnie nowe bloki: „szczegóły” i „przypisy„. Te długo oczekiwane funkcje zostały entuzjastycznie przyjęte przez społeczność użytkowników WordPress. „Informacje” umożliwiają dodawanie dodatkowych informacji do treści, a „Przypisy” ułatwiają cytowanie źródeł lub dodawanie dodatkowych komentarzy do treści. Ulepszona nawigacja edytora Edycja treści w edytorze WordPress nigdy nie była łatwiejsza! Nawigacja stała się jeszcze bardziej intuicyjna dzięki nowym funkcjom takim jak podział na sekcje (strony, style, treść, sekcje szablonów). Nie musisz już wędrować po różnych zakamarkach edytora, aby wprowadzać zmiany. Teraz możesz łatwo nawigować między sekcjami i lepiej organizować swoje treści.

  • Wyłącz podgląd motywu

WordPress 6.3 oferuje również opcję przeglądania motywów blokowych bezpośrednio w edytorze. Dzięki temu możesz ocenić, jak Twoja witryna będzie wyglądać z różnymi motywami. Oszczędza to czas i umożliwia szybsze podejmowanie decyzji projektowych.

  • Jak zaktualizować wtyczki i motywy WordPress?

Jedną z bardziej zaawansowanych i przydatnych nowości w WordPress 6.3 są tak zwane palety poleceń. Jest to rodzaj wyszukiwarki, którą można aktywować, naciskając Control k lub Command k, w zależności od używanego systemu. Dzięki temu narzędziu możesz szybko wyszukiwać i wykonywać różne zadania. Ulepszenia użyteczności i wydajności. Kolejna wersja WordPressa skupi się na dostępności i wydajności platformy. W związku z tym wprowadzono kilka ulepszeń, które poprawiły komfort użytkowania i wydajność Twojej witryny.

  • Wtyczki i motywy zostaną wyłączone

Jedną z rewolucyjnych funkcji WordPress 6.3 jest możliwość automatycznego anulowania aktualizacji w przypadku wystąpienia błędów. Wcześniej ta funkcja była dostępna tylko dla samego WordPressa, ale teraz działa również z wtyczkami i motywami. Będzie to bardzo pomocne dla użytkowników, aby uniknąć niepotrzebnych problemów związanych z aktualizacjami. Wersja 6.3 to kolejny krok naprzód dla tej popularnej platformy. Dzięki nowym funkcjom i usprawnieniom praca z edytorem staje się jeszcze bardziej intuicyjna i wydajna. Ponadto lepsza dostępność i wydajność poprawią komfort korzystania z witryny. Warto zauważyć, że każda aktualizacja WordPress jest dokładnie testowana przez społeczność, aby zapewnić najlepszą jakość i stabilność. Śmiało korzystaj z nowych wersji, aby jak najlepiej wykorzystać to potężne narzędzie do zarządzania treścią.

Zainstaluj WordPress 6.3 i ciesz się wszystkimi nowymi funkcjami, które pojawiły się w tym wydaniu.

WordPress 6.3 dostępny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *