Wydanie główne 6.4 z poprawkami błędów, w wersji 6.4.1.

Każda wersja WordPressa zwiększa swobodę twórczą, a WordPress 6.4 nie jest inny. Nowe funkcje i ulepszenia w edytowaniu, projektowaniu i pisaniu stron pozwalają wszystkim pomysłom płynnie nabierać kształtu. Podnieś poziom swojej przygody z tworzeniem witryn dzięki elastyczności i mocy WordPress 6.4

Motyw Twenty Twenty-Four

Poznaj najnowsze osiągnięcia w dziedzinie edycji witryn dzięki Twenty Twenty-Four. Zbudowany z myślą o trzech różnych przypadkach użycia, wszechstronność nowego domyślnego motywu sprawia, że jest on idealnym wyborem dla niemal każdego rodzaju witryny. Zanurz się w kolekcji szablonów i wzorców i odblokuj świat kreatywnych możliwości za pomocą zaledwie kilku ulepszeń. 

Dodaj efekt lightbox do obrazków
Włącz funkcję lightbox, aby uzyskać interaktywne, pełnoekranowe obrazy za pomocą jednego kliknięcia. Zastosuj ją globalnie lub do określonych obrazów, aby dostosować sposób wyświetlania.

Kategoryzuj i filtruj wzorce
Uporządkuj swoje zsynchronizowane i niezsynchronizowane wzorce za pomocą kategorii. Zapoznaj się z zaawansowanym filtrowaniem w sekcji Wzorce we wstawce, aby znaleźć je wszystkie bardziej intuicyjnie.

Zrób więcej dzięki palecie poleceń
Ciesz się odświeżonym wyglądem i większą liczbą poleceń, aby znaleźć to, czego szukasz, wydajnie wykonywać zadania i oszczędzać czas podczas tworzenia.

Zmień nazwę bloków grupy
Ustaw niestandardowe nazwy dla bloków grupy, aby łatwo organizować i rozróżniać części treści. Nazwy te będą widoczne w widoku listy.

Podgląd obrazów w widoku listy
Nowe podglądy multimediów dla bloków Galeria i Obrazy w widoku listy pozwalają na wizualizację i szybkie zlokalizowanie, gdzie znajdują się obrazy w Twojej zawartości.

Udostępniaj wzorce w różnych witrynach
Chcesz użyć swoich niestandardowych szablonów na innej stronie? To proste! Zaimportuj i wyeksportuj je jako pliki JSON z widoku wzorców Edytora witryny.

Ciesz się nowymi ulepszeniami pisania

Nowe ulepszenia zapewniają płynne tworzenie treści. Znajdź nowe skróty klawiaturowe w widoku listy, ulepszone scalanie list i lepszą kontrolę nad ustawieniami linków. Odświeżony i spójny pasek narzędzi dla bloków Nawigacja, Lista i Cytaty pozwala na wydajną pracę z opcjami narzędzi, których potrzebujesz.

Rozwiń swoją kreatywną wizję dzięki większej liczbie narzędzi projektowych
Bądź kreatywny dzięki nowym obrazom tła w blokach grupy i zapewnij spójne wymiary obrazu dzięki zastępczym współczynnikom proporcji. Chcesz dodać przyciski do bloku nawigacji? Teraz możesz to wygodnie zrobić bez niestandardowego CSS. Jeśli pracujesz ze zsynchronizowanymi szablonami, ustawienia wyrównania pozostaną nienaruszone, zapewniając płynne tworzenie szablonów.

Przedstawiamy haki blokowe
Block Hooks to nowa potężna funkcja, która umożliwia wtyczkom automatyczne wstawianie bloków do treści względem innego bloku. Potraktuj to jako rekomendacje, dzięki którym praca z blokami będzie bardziej intuicyjna. Nowy panel „Wtyczki” daje ci pełną kontrolę nad dopasowaniem ich do twoich potrzeb – dodawaj, usuwaj i zmieniaj rozmieszczenie Block Hooks według potrzeb.

Wydajność
WordPress 6.4 zawiera ponad 100 aktualizacji wydajności, które zapewniają szybsze i bardziej wydajne działanie. Ulepszenia koncentrują się na wydajności ładowania szablonów dla motywów blokowych i klasycznych, wykorzystaniu strategii ładowania skryptów „defer” i „async” w rdzeniu, blokach i motywach oraz optymalizacji automatycznie ładowanych opcji.

Dostępność
Każde wydanie ma na celu uczynienie WordPressa dostępnym dla wszystkich. W wersji 6.4 wprowadzono między innymi ulepszenia widoku listy i obsługę etykiet aria dla bloku nawigacji. Interfejs użytkownika administratora (UI) zawiera ulepszenia dotyczące rozmieszczenia przycisków, kontekstu pozycji menu „Dodaj nowy” i komunikatów głosowych o stanie witryny.

Dowiedz się więcej o WordPressie 6.4.1

Learn WordPress to darmowe źródło wiedzy dla nowych i doświadczonych użytkowników WordPressa. Zawiera filmy instruktażowe dotyczące korzystania z różnych funkcji WordPressa, interaktywne zajęcia umożliwiające dogłębne zbadanie tematów oraz plany lekcji umożliwiające zagłębienie się w określone obszary WordPressa.

Przewodnika po WordPress 6.4. 
Uwagi do wydania WordPress 6.4.

WordPress 6.4.1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *