WordPress 6.0 Arturo

WordPress 6.0 zawiera ponad 500 ulepszeń i 400 poprawek. Strona przedstawia kilka kluczowych ulepszeń, które mają sprawić, że tworzenie treści WordPress i tworzenie witryn będzie bardziej bogate w funkcje i intuicyjne. Znajdują się tu również zasoby dla programistów i każdego, kto chce lepiej zrozumieć WordPressa.

Ulepszone możliwości pisania
Istnieje wiele ulepszeń pisania, niezależnie od tego, czy piszemy nowy wpis, czy dodajemy elementy do istniejącej strony. Poznaj więcej sposobów na usprawnienie procesu tworzenia treści, w tym:

Zaznacz tekst w wielu blokach i edytuj je jednocześnie.
Wpisz dwa otwarte nawiasy [[, aby szybko uzyskać dostęp do menu odnośników.
Zachowaj istniejące style podczas przekształcania niektórych bloków z jednego rodzaju w inny — na przykład z bloku akapit na blok kodu.
Utwórz własne przyciski, a wszelkie nowe przyciski automatycznie zachowają dostosowania stylu.
Spraw, aby chmury tagów i ikonki społecznościowe były jeszcze bardziej atrakcyjne dzięki zaktualizowanym ustawieniom i kontrolkom oraz nowemu stylowi konturu chmury tagów.

Przełącznik stylów
Motywy blokowe zawierają teraz opcję zawierania wielu odmian stylów. Rozszerza to jeszcze bardziej nowy system stylów i umożliwia skróty do przełączania wyglądu i stylu witryny w ramach jednego motywu. Można zmienić zarówno dostępne ustawienia, takie jak grubość czcionki, jak i opcje stylu, takie jak domyślna paleta kolorów. Zmień wygląd i styl swojej witryny za pomocą kilku kliknięć.

Więcej możliwości wyboru szablonu
WordPress 6.0 zawiera pięć nowych opcji szablonów: autor, data, kategorie, tag i taksonomia. Dodatkowe szablony zapewniają większą elastyczność twórcom treści. Dostosuj każde z narzędzi, które już znasz z następującymi nowymi opcjami.

Obrazki wyróżniające można wykorzystać w bloku okładki. Nowe elementy sterujące wielkością polecanych obrazków ułatwiają uzyskanie pożądanych wyników. Podczas edytowania szablonu, w katalogu głównym lub pomiędzy blokami, funkcja szybkiego wstawiania pokazuje wzorce i części szablonu, co pomaga w szybszej pracy i odkrywaniu nowych opcji układu. Blok zapytań obsługuje filtrowanie według wielu autorów, obsługę własnych taksonomii oraz obsługę dostosowywania wyświetlania braku wyników.

Zintegrowane wzorce
Wzorce pojawią się teraz, gdy będą potrzebne, w jeszcze większej liczbie miejsc, na przykład w szybkim wstawianiu lub podczas tworzenia nowego nagłówka lub stopki. Jeśli jesteś autorem motywów blokowych, możesz nawet rejestrować wzorce z katalogu wzorców za pomocą pliku theme.json, co umożliwia nadawanie priorytetu określonym wzorce, które są najbardziej przydatne dla użytkowników motywu.

Ulepszona lista widoków
Nowe skróty klawiaturowe umożliwiają wybieranie wielu bloków z widoku listy, zbiorczą ich modyfikację oraz przeciąganie i upuszczanie na liście. Widok listy można łatwo otwierać i zamykać; jest on domyślnie zwinięty i automatycznie rozwija się do bieżącego zaznaczenia za każdym razem, gdy wybrano blok.

Kontrola blokady bloków
Teraz można blokować bloki. Proszę wybrać, aby wyłączyć opcję przesunięcia bloku, usunięcia bloku lub obu tych działań. Upraszcza to przekazywanie projektu, pozwalając klientom uwolnić swoją kreatywność bez obaw o przypadkowe uszkodzenie witryny w czasie tworzenia.

WordPress 6.0 Arturo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *